بودن خانواده مي تواند به دليل ارزش هاي فرهنگي يک موضوع منحرف کننده اي باشد، ولي نيمه بودن اعضاي خانواده (تفاوت محرم و نامحرم ) در کنار يکديگر يک مورد کامل عادي و صحيحي مي باشد.

در کل اين مقاله بودن به معني نداشتن حجاب براي محارم است و با برهنگي به معني ديدن اندام جنسي متفاوت است.

کودکان بايد بياموزند که بودن و نداشتن حجاب والدين بايد برايشان طبيعي باشد و نياز جنسي نسبت به اعضاي خانواده پيدا نکنند.

در واقع در نظر گرفتن برهنگي به عنوان يک حالت طبيعي و نرمال مي تواند به کودکان شما کمک کند تا يک تصوير بدني سالمي را به دست بياورند و زماني که به سن رشد مي رسند، قرار ملاقات هاي (عشقي) سالمتري داشته باشند.

با اين وجود، تمرين بودن در خانواده به صورت ايمن اهميت زيادي دارد. شما مي توانيد اين کار را از طريق آموزش دادن به کودکتان در مورد بودن، مشخص کردن قواعد و محدوديت ها و شناسايي مشکلات بالقوه انجام دهيد.

روش اول :

1-آموزش دادن به کودکان در مورد بودن و نداشتن حجاب محارم در خانه

ممکن است کودک با مادر خود به حمام برود و چيزهايي ببينيد اين امر بايد برايش طبيعي باشد و حس خاصي به او منتقل نشود.

2-به فرزندتان آموزش دهيد که بودن يک مورد طبيعي مي باشد و مربوط به نيست.

بر اساس فرهنگي که شما در آن زندگي مي کنيد، ممکن است بودن را به عنوان يک مورد جنسي در نظر بگيريد. با اين وجود، اين حالت طبيعي ترين حالت ممکن مي باشد.

زماني که شما در کنار فرزندانتان هستيد، يک رفتار طبيعي و نرمالي داشته باشيد.

آنها را تشويق کنيد که بودن را به عنوان يک بخش مهمي از هويت انساني در نظر بگيرند، نه به عنوان يک کار جنسي.

بودن وما به معناي تحريک جذابيت جنسي نيست. در خانواده خودتان و بودن را از هم جدا کنيد تا بي حجاب بودن در محيط خانوادگي به صورت مناسبي تمرين شود.

هشدار: بهترين حالت اين است که حالت بي حجاب بودن خانواده در خانه را در زماني که بچه هاي شما در سنين پاييني هستند، به آنها آموزش دهيد.

در صورتي که شما بچه هاي بزرگي داشته باشيد، بايد بي حجاب بودن را در زماني تمرين کنيد که اين بچه ها در کنار شما نباشند، هر چند که آنها با اين موضوع هيچ نوع مشکلي نداشته باشند.

3- بودن ايمن در مقابل جنس مخالف را از سنين اوليه آموزش دهيد.

يکي از بزرگترين چالش هاي خانواده، عبارت از سر و کار داشتن با جنسيت هاي متفاوت مي باشد. کودکان سوالات زيادي دارند و ممکن است برخي افراد در کنار شما راحت نباشند.

نحوه بودن در مقابل جنس مخالف را از همان اوايل کودکي يا هر چه زودتر به فرزندانتان آموزش دهيد.

به سوالات فرزندانتان در مورد تفاوت هاي مربوط به بدن اعضاي مختلف خانواده، همانند اندام هاي جنسي و موي بدن، پاسخ دهيد. شايد شما اين پاسخ را بدهيد که “من موي بيشتري نسبت به شما دارم، چرا که من بالغ و بزرگ هستم.

شما هم در آينده مو خواهيد داشت” يا “شما يک آلت تناسلي مردانه داريد و خواهر شما واژن دارد، به همين دليل آلت تناسلي شما با هم متفاوت است.”

توضيح بدهيد که در رابطه با لمس کردن، چه چيزي مناسب و چه چيزي نامناسب مي باشد.

ممکن است بگوييد که “لمس کردن شما به نحوي که منجر به ايجاد ناراحتي در شما شود، يک مورد مناسبي نمي باشد. همچنين هيچ شخصي نبايد اين بخش از بدن شما را لمس کند.”

ديده شدن بدن والدين به صورت توسط فرزندان، در صورتي که به صورت ي نباشد و کودک مشکلي در رابطه با آن نداشته باشد، هيچ نوع ايرادي ندارد.

4-در حين بي حجاب بودن در خانه، تصوير بدني سالم را براي فرزندانتان آموزش دهيد.

يکي از مهمترين مزيت هاي تمرين کردن بي حجاب بودن خانواده، ايجاد يک تصوير بدني سالم و مناسب براي کودکتان مي باشد.

زماني که شما در کنار آنها هستيد، راحت باشيد و به بدن خودتان افتخار کنيد. علاوه بر اين، زماني که در کنار فرزندانتان قرار داريد، هيچ وقت نسبت به بدن خودتان انتقاد نکنيد.

به جاي اينکه بگوييد “اين کاش از دست اين شکم راحت مي شدم”، بگوييد که “من خوشحالم که بدن من توانسته است تو را به دنيا بياورد.”

5-زماني که در يک جمع خانوادگي قرار داريد، از بروز تمايلات جنسي اجتناب کنيد.

هر چند که احساسات جنسي يک مورد عادي و سالمي مي باشند، ولي فقط بايد در جاهاي خلوت اين احساسات را بروز دهيد.

در غير اين صورت ممکن است که بچه هاي شما در رابطه با موارد درست و نادرست دچار اشتباه شوند.

در صورتي که شما تحريک شده باشيد، آلت تناسلي خودتان را بپوشانيد يا با آوردن يک بهانه اي به يک اتاق ديگري برويد.

همچنين در زماني که فرزندانتان در کنارتان قرار دارند، هيچ وقت همسر خودتان را به صورت ي لمس نکنيد.

براي مثال زماني که فرزندانتان در کنارتان قرار دارند، همسرتان را فشار ندهيد يا اندام هاي تناسلي وي را لمس نکنيد. شايد فرزندانتان فکر کنند که آنها هم بايد اين کار را انجام دهند، چرا که شما اين کار را برايشان مدلسازي مي کنيد.

نويسنده : همسرانه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خسته از دنیا نیکــــ بیانـــــ Gideon همه چی موجوده Cliff علوم ماورا ثبت نام دوره های فنی و حرفه ای Kristen Mohammad Tiregar